מור

עגור קרן השתלמות למורים בבתיה"ס העי"ס במכללות ובסמינרים בבתי ספר יסודיים וגננות מסלול כללי

קרן השתלמות 282
בעז לויתן

בעז לויתן, יועץ השקעות עצמאי · רישיון 3754

נתונים נכונים ל-08/2026

אודות עגור קרן השתלמות למורים בבתיה"ס העי"ס במכללות ובסמינרים בבתי ספר יסודיים וגננות מסלול כללי

מסלול 282, קרן השתלמות למורים בבתיה"ס העי"ס במכללות ובסמינרים מסלול כללי, מנוהל על ידי מור גמל ופנסיה בע"מ, חברה שהוקמה בשנת 2006 ופועלת בין היתר בתחום קרנות ההשתלמות. לפי הדיווח הרשמי, היקף הנכסים בקרן עומד על 763.5 מיליון ₪, והיא ממוקמת במקום 47 מתוך 162 קרנות השתלמות בקבוצת העמיתים לפי גודל הנכסים.

הנתון המרכזי בדיווח לרשות שוק ההון לחודש אוגוסט 2026 הוא החשיפה למניות, ששיעורה 50.2%. החשיפה לחו"ל עומדת על 47.2%, והחשיפה למטבע חוץ על 19.9%. החשיפות אינן חלוקה של התיק, ולכן הן אינן מסתכמות ל-100%. הקרן משתייכת לקבוצה שבה החשיפה הרשמית הממוצעת למניות היא 58.81%, כלומר החשיפה למניות בקרן נמוכה בכ-8.6 נקודות אחוז מממוצע הקבוצה.

בהרכב הנכסים, מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות מהוות 48.34% מהנכסים. אחריהן נכסים אחרים עם 16.68%, אג"ח קונצרני עם 16.19% ואג"ח ממשלתי סחיר עם 12.47%. מזומן ופיקדונות מהווים 3.19% מהנכסים, קרנות נאמנות 2.84% והלוואות 0.3%.

השוואה בין אוגוסט 2025 לאוגוסט 2026 מראה עלייה בשתי החשיפות. החשיפה למניות עלתה מ-46% ל-50.2%, עלייה של 4.2 נקודות אחוז. החשיפה לחו"ל עלתה מ-44.6% ל-47.2%, עלייה של 2.6 נקודות אחוז.

בתשואות, נכון לחודש אוגוסט 2026, התשואה השנתית היא 12.26%, התשואה מתחילת השנה 6.23% והתשואה החודשית האחרונה 1.30%. אלה נתוני עבר, והם אינם מבטיחים את התוצאות בהמשך.

מי שבוחן חלופות ברמת חשיפה דומה למניות יכול להשוות את הקרן למגדל השתלמות הלכה, עם חשיפה למניות של 50.3%, לאלטשולר שחם השתלמות כללי, עם 49.7%, ולקרן של עובדי האוניברסיטה העברית, עם 50.8%. אצל אותו מנהל קיימים גם מסלול מורים תיכוניים הלכה ומסלול מורים בבתי הספר העי"ס במכללות ובסמינרים הלכה, שחשיפת המניות בשניהם 49.7%. אפשר לעיין גם בשאר המסלולים בעמוד מור קרנות השתלמות, או ברשימת קרנות ההשתלמות המלאה.

50.2%
חשיפה למניות
47.2%
חשיפה לחו״ל
19.9%
חשיפה למט״ח

חשיפה במונחי דלתא, רשות שוק ההון, נכון ל־08/2026

היקף נכסים₪763 מיליון

חלוקת נכסים לפי גמל נט

נכון ל־08/2026
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות48.34%
נכסים אחרים16.68%
אג״ח קונצרני16.19%
אג״ח ממשלתי סחיר12.47%
מזומן ופיקדונות3.19%
קרנות נאמנות2.84%
הלוואות0.30%

מקור: רשות שוק ההון, גמל נט

המידע בעמוד הוא מידע כללי, ואינו מותאם לנתונים האישיים של כל אדם. החישובים מתייחסים למס הכנסה בלבד, לפי הנתונים שפורסמו עד תאריך העדכון. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד. לפני החלטה, בדקו את מצבכם הספציפי עם איש מקצוע.