הפניקס

הפניקס גמל אשראי ואג"ח

קופת גמל 385
בעז לויתן

בעז לויתן, יועץ השקעות עצמאי · רישיון 3754

נתונים נכונים ל-08/2026

אודות הפניקס גמל אשראי ואג"ח

תשואה שנתית של 4.09% ותשואה של 2.25% מתחילת השנה, אלה הנתונים של הפניקס גמל אשראי ואג"ח נכון לאוגוסט 2026. המסלול הוא קופת גמל מסוג תגמולים עם מזהה מסלול 385, והוא מנוהל על ידי הפניקס פנסיה וגמל בע"מ. סך הנכסים לפי הדיווח הרשמי עומד על 1.07 מיליארד ₪.

לפי דיווח רשות שוק ההון לאוגוסט 2026, החשיפה למניות עומדת על 0.3% בלבד. החשיפה לחו"ל היא 20.5%, והחשיפה למטבע חוץ היא 7.5%. שלוש החשיפות האלה אינן חלוקה של התיק ואינן מסתכמות ל־100%, ולכן אי אפשר לחבר ביניהן.

הרכב הנכסים לפי הדיווח נשען בעיקר על חוב. אג"ח קונצרני מהווה 48.26% מהנכסים, ואג"ח ממשלתי סחיר מהווה 35.38%. הלוואות מהוות 6.92% מהנכסים, מזומן ופיקדונות מהווים 4.78%, ונכסים אחרים מהווים 3.42%. קרנות נאמנות מהוות 1.01% מהנכסים, ומניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות מהוות 0.24% מהנכסים.

בהשוואה לאוגוסט 2025 חלו שינויים בשתי חשיפות. החשיפה למניות עלתה מ־0.2% ל־0.3%, עלייה של 0.1 נקודת אחוז. החשיפה לחו"ל עלתה מ־15.2% ל־20.5%, עלייה של 5.3 נקודות אחוז. התשואה החודשית האחרונה של המסלול היא 0.16%.

בקבוצת העמיתים של קופות הגמל יש 173 קרנות, והמסלול מדורג במקום 47 לפי היקף נכסים. חשיפת המניות הרשמית הממוצעת בקבוצה היא 54.22%, בהשוואה ל־0.3% במסלול הזה. קרנות עם חשיפת מניות נמוכה דומה כוללות את כלל תמר אג"ח סחיר עם 0.1%, את אינפיניטי גמל אג"ח ממשלות עם 0%, ואת הראל גמל כספי (שקלי) עם 0%. אפשר לעיין גם בדף מנהל הקרן הפניקס ובכל רשימת קופות הגמל.

0.3%
חשיפה למניות
20.5%
חשיפה לחו״ל
7.5%
חשיפה למט״ח

חשיפה במונחי דלתא, רשות שוק ההון, נכון ל־08/2026

היקף נכסים₪1,066 מיליון

חלוקת נכסים לפי גמל נט

נכון ל־08/2026
אג״ח קונצרני48.26%
אג״ח ממשלתי סחיר35.38%
הלוואות6.92%
מזומן ופיקדונות4.78%
נכסים אחרים3.42%
קרנות נאמנות1.01%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות0.24%

מקור: רשות שוק ההון, גמל נט

המידע בעמוד הוא מידע כללי, ואינו מותאם לנתונים האישיים של כל אדם. החישובים מתייחסים למס הכנסה בלבד, לפי הנתונים שפורסמו עד תאריך העדכון. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד. לפני החלטה, בדקו את מצבכם הספציפי עם איש מקצוע.