מור פנסיה

מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה

מסלול 13927
בעז לויתן

בעז לויתן, יועץ השקעות עצמאי · רישיון 3754

נתונים נכונים ל-08/2026

אודות מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה

חשיפת המניות הרשמית של מסלול 13927, מור פנסיה כללית מסלול בסיסי למקבלי קצבה, עמדה באוגוסט 2026 על 25%, לעומת 21% באוגוסט 2025. זו עלייה של ארבע נקודות אחוז בתוך שנה. הרמה הנוכחית גבוהה מהממוצע בקבוצת העמיתים, שעומד על 21.81%.

גם החשיפה לחו"ל עלתה, מרמה של 11.4% באוגוסט 2025 לרמה של 15.8% באוגוסט 2026. החשיפה למטבע חוץ עומדת על 12.4%. שלוש החשיפות הן נתונים רשמיים ברמת הקרן לפי דיווח לרשות שוק ההון. הן אינן חלוקה של התיק ואינן מסתכמות ל100%.

בהרכב הנכסים לפי דיווח אוגוסט 2026, אג"ח ממשלתי סחיר מהווה 47.69% מהנכסים, ואג"ח קונצרני מהווה 29.58%. מזומן ופיקדונות מהווים 16.56%, ומניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות מהוות 16.4%. קרנות נאמנות מהוות 1.14% והלוואות 0.06%. שורת נכסים אחרים עומדת על מינוס 11.42% מהנכסים, ולכן סכום יתר השורות עולה על 100%.

הקרן מנוהלת על ידי מור פנסיה, כלומר מור גמל ופנסיה בע"מ. החברה נוסדה בשנת 2006 על ידי יוסי לוי ואלי לוי, ונשלטת על ידי משפחות מאירוב ולוי. היא זכתה במכרז הקרנות הנבחרות בשנת 2021, ובשנת 2024 דורגה במקום השני במדד השירות של רשות שוק ההון בתחום קופות הגמל. סך הנכסים בקרן לפי הדיווח הרשמי הוא 38.5 מיליון ₪, והתשואה השנתית שדווחה היא 11.93%.

הקרן שייכת לקבוצת מסלולי פנסיה למקבלי קצבה, ובה 39 קרנות כולל הקרן עצמה. לפי היקף נכסים היא מדורגת במקום 26 מתוך 39, כלומר במחצית התחתונה של הקבוצה.

קרנות דומות לפי חשיפת מניות כוללות את מור פנסיה כללית עוקב מדדים למקבלי קצבה עם חשיפה של 24.8%, ואת מנורה מבטחים משלימה, יעד לפרישה 2025 עם 24.5%. אפשר להשוות גם את מסלול בסיסי למקבלי קצבה עם 25.6%, ואת מנורה מבטחים פנסיה, מסלול יעד לפרישה 2025 עם 25.9%. מסלול נוסף הוא מסלול בסיסי למקבלי קצבה עם 26.2%. את כל הקרנות אפשר לראות ברשימת קרנות הפנסיה.

25.0%
חשיפה למניות
15.8%
חשיפה לחו״ל
12.4%
חשיפה למט״ח

חשיפה במונחי דלתא, רשות שוק ההון, נכון ל־08/2026

היקף נכסים₪39 מיליון

חלוקת נכסים לפי פנסיה נט

נכון ל־08/2026
אג״ח ממשלתי סחיר47.69%
אג״ח קונצרני29.58%
מזומן ופיקדונות16.56%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות16.40%
קרנות נאמנות1.14%
הלוואות0.06%
נכסים אחרים, נטו−11.42%

ערך שלילי בשורת "נכסים אחרים, נטו" נובע מקיזוז התחייבויות ונגזרים בדיווח הרשמי. סך כל השורות הוא 100%.

מקור: רשות שוק ההון, פנסיה נט

המידע בעמוד הוא מידע כללי, ואינו מותאם לנתונים האישיים של כל אדם. החישובים מתייחסים למס הכנסה בלבד, לפי הנתונים שפורסמו עד תאריך העדכון. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד. לפני החלטה, בדקו את מצבכם הספציפי עם איש מקצוע.