מנורה מבטחים פנסיה

מנורה מבטחים משלימה אשראי ואג"ח

מסלול 13351
בעז לויתן

בעז לויתן, יועץ השקעות עצמאי · רישיון 3754

נתונים נכונים ל-08/2026

אודות מנורה מבטחים משלימה אשראי ואג"ח

חשיפת המניות הרשמית של קרן הפנסיה "מנורה מבטחים משלימה אשראי ואג"ח" (מזהה מסלול 13351) עומדת על 23.4% לפי דיווח אוגוסט 2026. הקרן מנוהלת על ידי מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ, ומנהלת נכסים בהיקף של 55.1 מיליון ₪ לפי הדיווח הרשמי לרשות שוק ההון.

לצד חשיפת המניות, הדיווח מציג חשיפה לחו"ל של 28.2% וחשיפה למטבע חוץ של 16.3%. כל אחת משלוש החשיפות נמדדת בנפרד, ולכן הן אינן חלוקה של התיק ואינן מסתכמות למאה אחוז.

בהרכב הנכסים לפי אותו דיווח, אג"ח קונצרני מהווה 39.79% מהנכסים ואג"ח ממשלתי סחיר מהווה 33.96%. מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות מהוות 19.15% מהנכסים, מזומן ופיקדונות 5.1%, וקרנות נאמנות 2.71%. סעיף נכסים אחרים עומד על מינוס 0.72%. שני סוגי האג"ח יחד מהווים יותר משלושה רבעים מהנכסים, וזה מתאים לשם הקרן.

בהשוואה לאוגוסט 2025, חשיפת המניות עלתה מ-20.1% ל-23.4%, עלייה של 3.3 נקודות אחוז. החשיפה לחו"ל עלתה באותה תקופה מ-23.1% ל-28.2%, עלייה של 5.1 נקודות אחוז. התשואה השנתית שדווחה לקרן היא 7.80%.

הקרן משויכת לקבוצת מסלולי פנסיה כלליים, שאינם מותנים ביעד פרישה, בגיל או בקצבה, ובה 148 קרנות כולל הקרן עצמה. חשיפת המניות הרשמית הממוצעת בקבוצה היא 57.61%, כלומר פער של 34.21 נקודות אחוז מהקרן הזו. לפי היקף נכסים, הקרן מדורגת במקום 91 מתוך 148.

מנורה מבטחים מחזיקה בנתח של כ-28.39% מנכסי קרנות הפנסיה החדשות, ומשרתת יותר ממיליון עמיתים. במדד השירות של רשות שוק ההון לשנת 2024 היא דורגה במקום הראשון בתחום הפנסיה. מידע על כלל המסלולים של החברה זמין בעמוד קרנות הפנסיה של מנורה מבטחים.

למי שרוצה להשוות לקרנות עם חשיפת מניות קרובה, אפשר לעיין במנורה מבטחים משלימה יעד לפרישה 2025 עם חשיפת מניות של 24.5%, ובהפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחיר עם 21.4%. רשימת כל הקרנות זמינה בעמוד קרנות הפנסיה.

23.4%
חשיפה למניות
28.2%
חשיפה לחו״ל
16.3%
חשיפה למט״ח

חשיפה במונחי דלתא, רשות שוק ההון, נכון ל־08/2026

היקף נכסים₪55 מיליון

חלוקת נכסים לפי פנסיה נט

נכון ל־08/2026
אג״ח קונצרני39.79%
אג״ח ממשלתי סחיר33.96%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות19.15%
מזומן ופיקדונות5.10%
קרנות נאמנות2.71%
נכסים אחרים, נטו−0.72%

ערך שלילי בשורת "נכסים אחרים, נטו" נובע מקיזוז התחייבויות ונגזרים בדיווח הרשמי. סך כל השורות הוא 100%.

מקור: רשות שוק ההון, פנסיה נט

המידע בעמוד הוא מידע כללי, ואינו מותאם לנתונים האישיים של כל אדם. החישובים מתייחסים למס הכנסה בלבד, לפי הנתונים שפורסמו עד תאריך העדכון. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד. לפני החלטה, בדקו את מצבכם הספציפי עם איש מקצוע.