מיטב

מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש

קרן השתלמות 481
בעז לויתן

בעז לויתן, יועץ השקעות עצמאי · רישיון 3754

נתונים נכונים ל-08/2026

אודות מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש

חשיפת המניות הרשמית של מיטב השתלמות עוקב מדדים גמיש עומדת על 65.3%, גבוהה בכ־6.5 נקודות האחוז מהממוצע בקבוצת העמיתים, שעומד על 58.81%. זו קרן השתלמות, מזהה מסלול 481, שסך נכסיה לפי הדיווח הרשמי הוא 1.09 מיליארד ₪. מבחינת היקף נכסים היא ממוקמת במקום 41 מתוך 162 קרנות השתלמות בקבוצה.

הקרן מנוהלת על ידי מיטב גמל ופנסיה בע"מ. בינואר 2026 דווח כי מיטב הפכה למנהלת קרן הפנסיה הגדולה בישראל במונחי נכסים בקרנות החדשות, עם היקף של כ־130.8 מיליארד ₪. היקף הנכסים הכולל של בית ההשקעות מוערך בכ־383 מיליארד ₪ בשנת 2025. לפרטים על שאר המסלולים של המנהל אפשר לעבור לדף מנהל הקרן מיטב.

לפי הדיווח לרשות שוק ההון לחודש אוגוסט 2026, החשיפה לחו"ל היא 46.1% והחשיפה למטבע חוץ היא 25.7%. החשיפות אינן חלוקה של התיק ואינן מסתכמות ל־100%. ההרכב בפועל לפי הדיווח: מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות מהוות 55.66% מהנכסים, אג"ח קונצרני 36.14%, אג"ח ממשלתי סחיר 10.84% ומזומן ופיקדונות 1.21%. הסעיף נכסים אחרים עומד על מינוס 3.85% מהנכסים.

השוואה לאוגוסט 2025 מראה שינוי בולט במבנה החשיפות. החשיפה למניות עלתה מ־45.6% ל־65.3%, ואילו החשיפה לחו"ל ירדה מ־100% ל־46.1%. הנתונים אינם כוללים הסבר לשינוי, ולכן אפשר רק לציין שהפרופיל הרשמי של הקרן השתנה בשנה האחרונה.

בנתוני התשואה לאוגוסט 2026, התשואה השנתית היא 5.31%, התשואה מתחילת השנה 3.33% והתשואה החודשית האחרונה 2.22%. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות, וכדאי לבחון אותן יחד עם רמת החשיפה למניות.

קרנות עם חשיפת מניות קרובה כוללות את גלובל נט השתלמות בניהול אישי (67.1%), את מנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר (68.2%), את אקטיון השתלמות IRA (58.6%) ואת הראל השתלמות עוקב מדדים גמיש (58.2%). להשוואה רחבה יותר אפשר לעיין ברשימת קרנות ההשתלמות.

65.3%
חשיפה למניות
46.1%
חשיפה לחו״ל
25.7%
חשיפה למט״ח

חשיפה במונחי דלתא, רשות שוק ההון, נכון ל־08/2026

היקף נכסים₪1,086 מיליון

חלוקת נכסים לפי גמל נט

נכון ל־08/2026
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות55.66%
אג״ח קונצרני36.14%
אג״ח ממשלתי סחיר10.84%
מזומן ופיקדונות1.21%
נכסים אחרים, נטו−3.85%

ערך שלילי בשורת "נכסים אחרים, נטו" נובע מקיזוז התחייבויות ונגזרים בדיווח הרשמי. סך כל השורות הוא 100%.

מקור: רשות שוק ההון, גמל נט

המידע בעמוד הוא מידע כללי, ואינו מותאם לנתונים האישיים של כל אדם. החישובים מתייחסים למס הכנסה בלבד, לפי הנתונים שפורסמו עד תאריך העדכון. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד. לפני החלטה, בדקו את מצבכם הספציפי עם איש מקצוע.