מנורה מבטחים

מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדים - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

קרן השתלמות 11409
בעז לויתן

בעז לויתן, יועץ השקעות עצמאי · רישיון 3754

נתונים נכונים ל-08/2026

אודות מנורה מבטחים השתלמות עוקב מדדים - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

קרן ההשתלמות "מנורה השתלמות עוקב מדדי אגח עד 25% מניות" (מזהה מסלול 11409) מנוהלת על ידי מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ. סך הנכסים בה עומד לפי הדיווח הרשמי על 140.1 מיליון ₪. בדירוג לפי היקף נכסים היא ממוקמת במקום 99 מתוך 162 קרנות בקבוצת העמיתים של קרנות ההשתלמות, כלומר באזור האמצעי של הקבוצה.

לפי הדיווח הרשמי לרשות שוק ההון לחודש אוגוסט 2026, החשיפה למניות עומדת על 23.1%, החשיפה לחו"ל על 16.2% והחשיפה למטבע חוץ על 13.7%. החשיפות אינן חלוקה של התיק ואינן מסתכמות ל־100%. ממוצע החשיפה הרשמית למניות בקבוצת העמיתים הוא 58.81%, ולכן החשיפה בקרן נמוכה בהרבה מהממוצע, בהתאם לשם המסלול שמגביל את החשיפה המנייתית ל־25%.

בהרכב הנכסים לפי אותו דיווח, אג"ח קונצרני מהווה 57.09% מהנכסים, קרנות נאמנות 21.86%, והסעיף מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות 20.15%. מזומן ופיקדונות מהווים 0.94% מהנכסים, ונכסים אחרים מסתכמים ב־0.04% שלילי. רוב התיק מושקע אפוא באג"ח קונצרני.

בשנה שחלפה הוגדלו שתי חשיפות. החשיפה למניות עלתה מ־18.8% באוגוסט 2025 ל־23.1% באוגוסט 2026, עלייה של 4.3 נקודות אחוז. החשיפה לחו"ל עלתה מ־13.7% ל־16.2%, עלייה של 2.5 נקודות אחוז. בתשואות, התשואה השנתית נכון לאוגוסט 2026 היא 6.76%, התשואה מתחילת השנה 3.23% והתשואה החודשית האחרונה 0.69%.

מנורה מבטחים נוסדה בשנת 1935, ולפי הנתונים המוצגים מנהלת נכסים עבור למעלה מ־1.1 מיליון עמיתים ומחזיקה בנתח של כ־28.39% מנכסי קרנות הפנסיה החדשות. מידע על מסלולים נוספים של החברה מופיע בעמוד קרנות ההשתלמות של מנורה מבטחים, ורשימה מלאה של הקרנות זמינה בעמוד קרנות השתלמות.

מי שבוחן מסלולים בעלי חשיפה מנייתית דומה יכול להשוות גם את מיטב השתלמות עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) עם חשיפת מניות של 23.1%, את הראל השתלמות עוקב מדדים, אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) עם 22.5%, ואת אומגה השתלמות אשראי ואג"ח עם 23.3%.

23.1%
חשיפה למניות
16.2%
חשיפה לחו״ל
13.7%
חשיפה למט״ח

חשיפה במונחי דלתא, רשות שוק ההון, נכון ל־08/2026

היקף נכסים₪140 מיליון

חלוקת נכסים לפי גמל נט

נכון ל־08/2026
אג״ח קונצרני57.09%
קרנות נאמנות21.86%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות20.15%
מזומן ופיקדונות0.94%
נכסים אחרים, נטו−0.04%

ערך שלילי בשורת "נכסים אחרים, נטו" נובע מקיזוז התחייבויות ונגזרים בדיווח הרשמי. סך כל השורות הוא 100%.

מקור: רשות שוק ההון, גמל נט

המידע בעמוד הוא מידע כללי, ואינו מותאם לנתונים האישיים של כל אדם. החישובים מתייחסים למס הכנסה בלבד, לפי הנתונים שפורסמו עד תאריך העדכון. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד. לפני החלטה, בדקו את מצבכם הספציפי עם איש מקצוע.