מנורה מבטחים

מנורה מבטחים השתלמות מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

קרן השתלמות 9662
בעז לויתן

בעז לויתן, יועץ השקעות עצמאי · רישיון 3754

נתונים נכונים ל-08/2026

אודות מנורה מבטחים השתלמות מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

קרן ההשתלמות "מנורה השתלמות אג"ח עד 25% מניות" (מזהה מסלול 9662) מנוהלת על ידי מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ, חברה שמחזיקה בנתח של כ-28.39% מנכסי קרנות הפנסיה החדשות. לפי הדיווח הרשמי, היקף הנכסים במסלול עומד על 1.5 מיליארד ₪. הקרן מדורגת במקום 33 מתוך 162 קרנות בקבוצת העמיתים של קרנות ההשתלמות, כלומר בחלק העליון של הקבוצה מבחינת גודל.

החשיפה למניות לפי הדיווח הרשמי של רשות שוק ההון לחודש אוגוסט 2026 עומדת על 0.2% בלבד. החשיפה לחו"ל היא 28.9%, והחשיפה למטבע חוץ עומדת על 15.3%. החשיפות אינן חלוקה של התיק ואינן מסתכמות ל-100%, ולכן אין לחבר ביניהן.

בהרכב הנכסים לפי הדיווח, אג"ח ממשלתי סחיר מהווה 35.84% מהנכסים, נכסים אחרים 24.32%, ואג"ח קונצרני 23.25%. הלוואות מהוות 11.5% מהנכסים, מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות מהוות 2.19%, קרנות נאמנות 1.74%, ומזומן ופיקדונות 1.16%. כלומר כמעט 60% מהנכסים מורכבים משני סוגי אג"ח.

בהשוואה בין אוגוסט 2025 לאוגוסט 2026, החשיפה למניות ירדה מ-0.5% ל-0.2%, והחשיפה לחו"ל עלתה מ-26.2% ל-28.9%. המשמעות היא שבמהלך שנה אחת הקרן צמצמה את החשיפה למניות והרחיבה את החשיפה לחו"ל.

מבחינת תשואות, נכון לחודש אוגוסט 2026 התשואה השנתית עומדת על 5.04%, התשואה מתחילת השנה היא 2.63%, והתשואה החודשית האחרונה היא 0.55%.

חשיפת המניות הרשמית הממוצעת בקבוצת העמיתים עומדת על 58.81%, לעומת 0.2% בקרן זו, פער גדול שמשקף הבדל בסוג הסיכון בין המסלולים. קרנות דומות עם חשיפת מניות נמוכה כוללות את הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח בחשיפה של 0.3%, את כלל השתלמות אג"ח סחיר בחשיפה של 0.1%, ואת מיטב השתלמות כספי (שקלי) בחשיפה של 0%. אפשר לעיין גם בדף מנהל הקרן מנורה מבטחים, וברשימה המלאה של קרנות ההשתלמות.

0.2%
חשיפה למניות
28.9%
חשיפה לחו״ל
15.3%
חשיפה למט״ח

חשיפה במונחי דלתא, רשות שוק ההון, נכון ל־08/2026

היקף נכסים₪1,501 מיליון

חלוקת נכסים לפי גמל נט

נכון ל־08/2026
אג״ח ממשלתי סחיר35.84%
נכסים אחרים24.32%
אג״ח קונצרני23.25%
הלוואות11.50%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות2.19%
קרנות נאמנות1.74%
מזומן ופיקדונות1.16%

מקור: רשות שוק ההון, גמל נט

המידע בעמוד הוא מידע כללי, ואינו מותאם לנתונים האישיים של כל אדם. החישובים מתייחסים למס הכנסה בלבד, לפי הנתונים שפורסמו עד תאריך העדכון. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד. לפני החלטה, בדקו את מצבכם הספציפי עם איש מקצוע.