כלל

כלל השתלמות עוקב מדד s&p 500

קרן השתלמות 13342
בעז לויתן

בעז לויתן, יועץ השקעות עצמאי · רישיון 3754

נתונים נכונים ל-08/2026

אודות כלל השתלמות עוקב מדד s&p 500

קרן ההשתלמות כלל השתלמות עוקב מדד S&P 500 (מזהה מסלול 13342) מנוהלת על ידי כלל ביטוח ופיננסים, והיא מדורגת במקום 16 מתוך 162 קרנות בקבוצת קרנות ההשתלמות לפי היקף נכסים. סך הנכסים בה עומד על 4.24 מיליארד ₪ לפי הדיווח הרשמי. המסלול עוקב אחר מדד S&P 500, ולכן הנתונים שלו שונים מאוד מאלה של מסלולי השתלמות כלליים.

לפי דיווח אוגוסט 2026 לרשות שוק ההון, החשיפה למניות עומדת על 99.8%, החשיפה לחו"ל על 106% והחשיפה למטבע חוץ על 99.9%. החשיפות אינן חלוקה של התיק ואינן מסתכמות ל־100%, ולכן חשיפה לחו"ל מעל 100% אפשרית. הממוצע של חשיפת המניות הרשמית בקבוצת העמיתים הוא 58.81%, כלומר חשיפת המניות בקרן גבוהה בכ־41 נקודות אחוז מהממוצע.

בהרכב הנכסים לפי הדיווח, מזומן ופיקדונות מהווים 60.62% מהנכסים, ומניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות מהוות 42.42% מהנכסים. נכסים אחרים עומדים על מינוס 0.79% מהנכסים, והלוואות על מינוס 2.24% מהנכסים. סעיפים שליליים וחלק גדול במזומן מצביעים על כך שהחשיפה למניות נבנית במסלול זה בדרכים נוספות מעבר להחזקה ישירה, ולכן אי אפשר לקרוא את הרכב הנכסים לבדו כתמונה מלאה של החשיפה.

בהשוואה לאוגוסט 2025, החשיפה למניות עלתה מ־99.1% ל־99.8%, והחשיפה לחו"ל עלתה מ־103.5% ל־106%. שתי החשיפות נעו כלפי מעלה בתוך שנה אחת.

התשואה השנתית נכון לאוגוסט 2026 היא 7.86%, התשואה מתחילת השנה 5.71% והתשואה החודשית האחרונה 1.02%. מדובר בנתוני עבר בלבד, ובקרן עם חשיפה כמעט מלאה למניות ולמטבע חוץ התשואות עשויות להשתנות בין תקופות.

מי שרוצה להשוות בין מסלולים דומים יכול לעיין ברעות עוקב מדד S&P 500, ביחד קרן השתלמות לרופאים עוקב מדד S&P 500, במנורה השתלמות עוקב S&P500, באלטשולר שחם השתלמות עוקב מדד S&P 500 ובמגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500, שחשיפת המניות בהן בין 99.7% ל־99.9%. מידע על שאר המסלולים של המנהל מופיע בדף כלל, והשוואה רחבה יותר זמינה ברשימת קרנות ההשתלמות.

99.8%
חשיפה למניות
106.0%
חשיפה לחו״ל
99.9%
חשיפה למט״ח

חשיפה במונחי דלתא, רשות שוק ההון, נכון ל־08/2026

היקף נכסים₪4,242 מיליון

חלוקת נכסים לפי גמל נט

נכון ל־08/2026
מזומן ופיקדונות60.62%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות42.42%
נכסים אחרים, נטו−0.79%
הלוואות−2.24%

ערך שלילי בשורת "נכסים אחרים, נטו" נובע מקיזוז התחייבויות ונגזרים בדיווח הרשמי. סך כל השורות הוא 100%.

מקור: רשות שוק ההון, גמל נט

המידע בעמוד הוא מידע כללי, ואינו מותאם לנתונים האישיים של כל אדם. החישובים מתייחסים למס הכנסה בלבד, לפי הנתונים שפורסמו עד תאריך העדכון. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד. לפני החלטה, בדקו את מצבכם הספציפי עם איש מקצוע.