מגדל

מגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

קרן השתלמות 15340
בעז לויתן

בעז לויתן, יועץ השקעות עצמאי · רישיון 3754

נתונים נכונים ל-08/2026

אודות מגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

תשואה שנתית של 8.58% נרשמה נכון לאוגוסט 2026 במסלול מגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות), מזהה מסלול 15340. זוהי קרן השתלמות שמנהלת מגדל מקפת פנסיה וגמל בע"מ, מקבוצת מגדל. סך הנכסים במסלול לפי הדיווח הרשמי עומד על 169.5 מיליון ₪.

לפי הדיווח הרשמי לרשות שוק ההון לחודש אוגוסט 2026, החשיפה למניות היא 24.3%, החשיפה לחו"ל היא 25.8% והחשיפה למטבע חוץ היא 12.5%. החשיפות האלה אינן חלוקה של התיק ואינן מסתכמות ל־100%, ולכן אי אפשר לחבר ביניהן. החשיפה למניות קרובה לתקרת 25% שבשם המסלול.

בהרכב הנכסים, אג"ח קונצרני מהווה 34.4% מהנכסים, והוא הרכיב הגדול ביותר. אחריו אג"ח ממשלתי סחיר עם 18.17%, מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות עם 15.05%, מזומן ופיקדונות עם 13.35% והלוואות עם 11.85%. נכסים אחרים מהווים 6.84% מהנכסים, וקרנות נאמנות 0.33%. יחד, האג"ח הקונצרני והאג"ח הממשלתי הסחיר מהווים יותר מחצי מהנכסים.

בין אוגוסט 2025 לאוגוסט 2026 החשיפה למניות עלתה מ־23.9% ל־24.3%, והחשיפה לחו"ל ירדה מ־29.1% ל־25.8%. בתשואות, התשואה מתחילת שנה עומדת על 4.60% והתשואה החודשית האחרונה על 0.70%.

קבוצת העמיתים של קרנות ההשתלמות כוללת 162 קרנות, והחשיפה הרשמית הממוצעת למניות בה היא 58.81%. החשיפה של המסלול, 24.3%, נמוכה בכ־34.5 נקודות אחוז מהממוצע הזה. לפי היקף נכסים הקרן מדורגת במקום 93 מתוך 162, כלומר באזור האמצעי של הקבוצה.

למי שבוחן מסלולים עם חשיפת מניות דומה, אפשר להשוות לקרנות הבאות: ק.ל.ע אג"ח עד 25% מניות עם חשיפת מניות של 24.2%, אינפיניטי השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות עם 24%, ילין לפידות מסלול אג"ח עם מניות עם 24.7%, הראל השתלמות מסלול סחיר עם 23.5% ואומגה השתלמות אשראי ואג"ח עם 23.3%. מסלולים נוספים של היצרן מופיעים בדף קרנות ההשתלמות של מגדל, והשוואה רחבה יותר זמינה ברשימת קרנות ההשתלמות.

24.3%
חשיפה למניות
25.8%
חשיפה לחו״ל
12.5%
חשיפה למט״ח

חשיפה במונחי דלתא, רשות שוק ההון, נכון ל־08/2026

היקף נכסים₪169 מיליון

חלוקת נכסים לפי גמל נט

נכון ל־08/2026
אג״ח קונצרני34.40%
אג״ח ממשלתי סחיר18.17%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות15.05%
מזומן ופיקדונות13.35%
הלוואות11.85%
נכסים אחרים6.84%
קרנות נאמנות0.33%

מקור: רשות שוק ההון, גמל נט

המידע בעמוד הוא מידע כללי, ואינו מותאם לנתונים האישיים של כל אדם. החישובים מתייחסים למס הכנסה בלבד, לפי הנתונים שפורסמו עד תאריך העדכון. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד. לפני החלטה, בדקו את מצבכם הספציפי עם איש מקצוע.